menu
Voedingspsychologie of nutritionele psychologie is de wetenschap van het effect van voedingsstoffen op je stemming, je emoties, je manier van denken en je gedrag. Hoe je je voelt, je manier van denken en je gedrag worden sterk beïnvloed door je eetpatroon. Deze down-to-earth cursus is gebaseerd op wetenschappelijke inzichten rond optimale voeding voor je psychische en lichamelijke gezondheid.
Inhoud:
De cursus is geschikt voor iedereen die geïnteresseerd is in het effect van voeding op je welbevinden en richt zich op wat je zélf kan veranderen in je leven:
Ook als hulpverlener kun je deelnemen aan deze cursus.
Met behulp van Acceptance and Commitment Therapy (ACT), een gedragstherapeutische methode, leer je omgaan met moeilijkheden die komen kijken bij het veranderen van je voedingspatroon, zoals storende gedachten, gevoelens en lichaamssensaties.
Een extra voordeel van deze ACT-vaardigheden is dat je deze ook kan inzetten op andere domeinen dan enkel voeding. ACT Academie verzorgt al 10 jaar cursussen over toepassing van ACT bij klachten als angsten, depressie, burn-out, vermoeidheid, CVS en pijn.
Het theoretisch gedeelte bestaat uit een heldere en concrete uitleg. We starten vanaf nul, dus je hoeft geen voorkennis te hebben. We werken met beeld- en videomateriaal om alles levendig te maken. Je krijgt handige tips & tricks waarmee je onmiddellijk aan de slag kan gaan.
Je krijgt opdrachten voor thuis mee om de informatie op je eigen tempo te verwerken en toe te passen. Je krijgt hiervoor een syllabus – mét lekkere en uitgeteste recepten- en audio-opnames van de ervaringsgerichte oefeningen waarmee je thuis aan de slag kan.
Opmerking: de cursusdelen over voeding zijn strikt gericht op het bieden van ondersteuning via voeding en zijn geen medische behandeling. Deze cursusdelen zijn informatief van aard en kunnen geen vervanging bieden voor individueel medisch advies of advies van een diëtist. Meer informatie over de cursus voedingspsychologie & ACT vind je in deze folder.
Er zijn 3 gemeenschappelijke sessies:
Opgelet! De eerste sessie gaat door in ‘t Parkske, Edegemsestraat 26 in Mortsel. De vierde en de vijfde sessie zullen doorgaan in het JOC te Mortsel.
Bijkomend is er nog een kookworkshop die in kleinere groep doorgaat op woensdag 10 oktober. Je kan kiezen welk tijdstip het beste voor jou uitkomt:
Bij inschrijving kun je jouw voorkeursdata opgeven. Deze sessie is zeer praktisch en ervaringsgericht. We leren nieuwe voedingswaren kennen, hun bereiding en hun smaak. Daarom werken we in kleine groepjes die op verschillende momenten doorgaan. Opgelet! Deze sessie gaat door in het gebouw van ACT Academie te Ranst.
Indien je één sessie verhinderd bent, kan je ons contacteren om te bespreken of er een inhaalsessie mogelijk is (voor een kleine logistieke kost van 15 euro).
JOC Mortsel
Lusthovenlaan 10
2640 Mortsel
meer info en plannetje »
Voor je je inschrijft, vragen we je eerst een online intake vragenlijst in te vullen. Als je reeds op intake gesprek bent geweest, is dit uiteraard niet meer nodig. Indien wij geen tegenindicaties zien om de cursus te volgen, ontvang je de bevestiging dat je kan deelnemen en de uitnodiging om zich in te schrijven.
ACT Academie biedt (kortdurende en langere) opleidingen, cursussen, workshops en individuele therapie gebaseerd op derde generatie gedragstherapie en voedingspsychologie voor professionals, particulieren en bedrijven
ACT Academie BVBA
Massenhovensesteenweg 95
2520 Ranst
0468 34 54 92 (bereikbaar op ma. en vrijd. 10:30-15:00)
info@act-academie.be