menu

Acceptance and Commitment Therapy (3de generatie gedragstherapie) bij mensen met een persoonlijkheidsproblematiek
(update op 9 maart: laatste 2 plaatsen; je kan inschrijven zolang de workshop niet als ‘volzet’ aangegeven staat)
Werken met persoonlijkheidsproblematieken vraagt vaak nét dat tikkeltje meer: een scherpe functionele blik, een stevig therapeutisch kompas én interventies die zowel begrenzend als mild kunnen zijn.
In deze praktijkgerichte ééndaagse workshop verkennen we hoe ACT en schematherapie elkaar kunnen versterken in het werken met hardnekkige patronen, intense emotie, vermijding, controle, schaamte en interpersoonlijke valkuilen.
Je vertrekt met een heldere kapstok én concrete interventies die je meteen kan toepassen in de praktijk.
Deze workshop is bedoeld voor hulpverleners (psychologen, therapeuten, coaches, psychiaters, CGG/psychiatrie, artsen, …) die:
al met ACT werken of een basisopleiding ACT volgden
nieuwsgierig zijn naar een brug tussen ACT-processen en schema’s/modi
meer houvast willen bij cliënten met complexe, hardnekkige patronen
Indien je twijfelt of je kan deelnemen, kan je mailen naar info@act-academie.be
Aan het einde van de workshop heb je een duidelijk beeld van hoe je ACT-technieken inzet in de behandeling van persoonlijkheidsstoornissen.
We combineren korte, heldere theorie met demonstraties en oefening. Je ervaart zelf hoe het werkt, zodat je het nadien ook met cliënten kan begeleiden.
We overlopen de gelijkenissen en verschillen tussen ACT en schematherapie, met focus op schema’s, coping en modi bij persoonlijkheidsproblematieken.
We oefenen defusie en het werken met schema-modi, afgestemd op wat er in het moment “aan” staat bij de cliënt.
We combineren het ervaringsgerichte van ACT met schematechnieken (o.a. modi-benadering en empathische confrontatie).
We werken rond acceptatie van ‘monsters’/cognitieve schema’s én gebruiken stoelenwerk om modi en innerlijke stemmen concreet zichtbaar en hanteerbaar te maken.
12 juni 2026 van 09u00 tot 16u00
Oude Abdij van Drongen
Drongenplein 27
9031 Drongen
meer info en plannetje »
ACT Academie biedt (kortdurende en langere) opleidingen, cursussen, workshops en individuele therapie gebaseerd op derde generatie gedragstherapie en voedingspsychologie voor professionals, particulieren en bedrijven
ACT Academie BVBA
Massenhovensesteenweg 95
2520 Ranst
0468 34 54 92 (bereikbaar op ma. en vrijd. 10:30-15:00)
info@act-academie.be